Vendégünk volt a stúdióban Müller Diána, a Vodafone Hungary HR Business Partnere, a Női vezetők az üzleti világban és a Csapatvezetés mesterfokon kurzusaink oktatója. Diával a nők (és különösen a női vezetők) előtt álló karrierakadályokról, és ezek lehetséges leküzdési módjairól beszélgettünk, és ezekkel a témákkal kapcsolatban a következő kérdéseket tettük fel neki:
[0:36] Jellemzően milyen akadályok állnak a nők előtt, ha karrierépítésről van szó?
[02:55] Ha elsősorban a VUCA-világ, nem pedig maguk a nők felelősek azért, hogy nőként (pláne női vezetőként) nehezebb a munka világában érvényesülni, akkor hogyan segíthet ezen a helyzeten egy nőknek szóló kurzus? Nem lenne hasznosabb a cégek számára érzékenyítő tréningeket tartani?
[05:16] Sok szó esik manapság a személyes márka építésének fontosságáról. Másképp tud sikeres személyes márkát felépíteni egy nő, mint egy férfi?
[08:07] A fiatal, például a Z generációs nők is ugyanannyira alulértékelik a teljesítményüket, mint az idősebbek, vagy látszik ebben valami változás?
[09:37] Sokszor előfordul, hogy ugyanazért a vezetői viselkedésért, amiért például egy férfit „erélyesnek”, „erősnek” tartanak, addig egy nőt „főnökösködőnek” bélyegeznek, tehát nem fogadják el tőle ugyanazt a kritikát, tanácsot vagy utasítást. Hogyan lehet egy ilyen helyzetet kezelni?
[13:03] Mi a véleményed a kvótarendszerről és az ehhez hasonló kezdeményezésekről?
[15:11] Mi a „sisterhood”? Tényleg segítik egymást a nők a munka világában? Vagy inkább csak jó lenne, ha segítenék?
[19:02] Az imposztor-szindróma főként a nőket érinti. Milyen eszközökkel lehet ezt legyőzni?
[21:03] Mit jelent az, hogy „legyünk egyenlők, de ne egyformák”?
[22:32] A kurzusban szerepel egy, „a hibrid világ hétköznapjai nőként” elnevezésű téma. Milyen kihívásokat jelent a hibrid munkarend egy nőnek, és hogy lehet ezeket kezelni?
[24:41] Van olyan női vezető, akire példaképként tekintesz?
Ha tetszett az adás, iratkozz fel az „Okosnak lenni jó" Podcastre:
Google podcast, Apple Podcasts, Spotify.